Плівка для мульчування. Навіщо вона потрібна?

25.04.2018
Плівка для мульчування. Навіщо вона потрібна?

Ви напевно помітили, що плівками застеляють великі площі в різних куточках планети. Вона підійде практично для всього: в якості захисту квітів, овочів, різних плодів і інших корисних рослин. Але що собою представляє це саме мульчування грунту за допомогою плівки, про яке всі так багато говорять?

Саме слово «мульчування» перекладається як обкладення чогось за допомогою гною або соломи. Ще давним-давно було прийнято, що рослини ростуть набагато краще, якщо грунт буде охороняти відмерлий «матеріал», будь-то листя або рослинний матеріал різного походження. У минулі часи мульчування представляли як розкладання навколо рослин листя і соломи для захисту коренів від перепадів серйозних температур. На сьогоднішній момент під терміном «мульчування» розуміють покриття поверхні грунту будь-яким доступним способом.

Якщо грунт буде мульчувати, то він отримає такі переваги:

  1. Бур'яни зникнуть дуже швидко, при цьому ви не будете використовувати гердіциди і інші шкідливі речовини.
  2. Ручна праця в контексті позбавлення від бур'янів буде знижена за частотою.
  3. У грунті буде збережена достатня кількість вологи.
  4. Температурний режим грунту значно покращиться.
  5. Біологічна активність грунту стане більш вираженою.
  6. Витрата добрива для землі буде економнішою.
  7. Культури ростуть швидше і стають більш здоровими.

Для мульчі прийнято працювати з торфом, тирсою або гноєм. Але такий захист не буде досить надійним в боротьбі з бур'янами. Саме тому вже кілька десятиліть досвідчені фахівці віддають перевагу чорній і чорно-білої світлонепроникній плівці.

Якщо ви будете вибирати саме чорно-білий вид, то забезпечите грунт корисним впливом:

  • Сонячне світло від землі до рослин буде успішно відбиватися і рослини не будуть обпалюватися і пропадати.
  • У парнику побільшає світла, який буде проникати безпосередньо на рослини. Мікроклімат помітно покращиться.
  • Рослини будуть під хорошим захистом від різних хвороботворних бактерій, а бур'яни стануть зникати.

Відомо, що мульчування грунту за допомогою плівки стане дієвою заміною зрошенню, а також зможе зменшити температуру поверхні грунту.

Віддавши перевагу мульчуванню, ви зможете уникнути появу грунтової кірки. А це важливий фактор в рівномірному сході рослин і надалі їх зростанню.

Як наслідок, біологічна активність грунту помітно посилиться і ви побачите, як ваші землі перетворяться в родючі. Харчовий режим буде покращено, а число корисних елементів в грунті збільшиться в рази.

У зимовий період плівка для мульчування здатна зберегти тепло. Це буде актуально, якщо ви посадили багаторічні рослини і не хочете, щоб вони прожили всього один сезон. Якщо зима буде морозною, але не принесе снігу, то плівка зможе зробити так, щоб земля промерзала набагато менше, ніж раніше.

У тому випадку, коли ви садите суницю, мульчуюча плівка зможе придушити роботу хвороб.

Якісна мульчуюча плівка, таким чином, ніколи не пропустить сонячне світло, буде досить тонкою і еластичною. За допомогою мульчування у вас вийде зменшити час догляду за вашими рослинами і помітно примножити свій урожай. Економте час і сили - вибирайте плівку для мульчування!

Підпишіться

І дізнавайтеся новини першими

Наші партнери

Залиште заявку

І наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом!

Дякуємо за вашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами в ближче час.